Dnia  29.10.2021r. w naszym przedszkolu gościliśmy panią Anetę Sawczyszyn – krawcową, która krawiectwem jak i projektowaniem ubrań pasjonuje się już  od wielu lat. Przedszkolaki z gr. XI i XII miały możliwość poznania pracy krawcowej „od podszewki” zapoznając się z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz obserwując poszczególne etapy powstania ubrań.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały różnej wielkości i koloru szpulki nici oraz niezbędne w pracy akcesoria, takie jak: maszyna do szycia,  żelazko parowe, nożyce elektryczne, szpilki, naparstek czy metr krawiecki. Okazało się, że praca krawcowej, chociaż z pozoru przyjemna wcale nie należy do najłatwiejszych, bowiem wymaga precyzji, cierpliwości i kreatywności. Na zakończenie spotkania każdy mógł spróbować swoich sił podczas szycia na maszynie, tworząc różne, piękne wzorki na materiale. W dowód wdzięczności przedszkolaki wręczyły pamiątkowy dyplom, dziękując za ciekawie poprowadzone zajęcia.

Spp2 * Przedszzkole nr 2 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Jana Pawła * sanockie * Sadowa * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2