Co pysznego w tym tygodniu?

 

 

 

 

 

17 czerwiec  2024   poniedziałek

ŚNIADANIE:  chleb domowy mieszany z masłem /gluten, mleko, może zawierać: jaja, orzechy, sezam, soję/, szynką wieprzową Wiejską i rzodkiewką,  kawa zbożowa na mleku z dodatkiem cukru /gluten, mleko/.

OBIAD: zupa z soczewicy z włoszczyzną, mięsem wieprzowym, ziemniakami i  zieleniną /seler/, makaron świderki z białym serem  /mleko, gluten, jaja/, napar z mięty.

PODWIECZOREK: bułka weka z masłem /gluten, mleko, może zawierać: jaja, orzechy, sezam, soję/ surówka z młodej marchewki z jabłkiem z dodatkiem śmietany /mleko/.

 

18 czerwiec  2024   wtorek

ŚNIADANIE:  ryż na mleku /gluten, mleko/, bułka pszenna z masłem /gluten, mleko, może zawierać: jaja, orzechy, sezam, soję/ i serem żółtym /mleko/, sok przecierowy z marchewki, malin z bananem i jabłkiem.

OBIAD: zupa krem cebulowa z grzankami z chleba /seler, gluten, mleko, może zawierać: jaja, orzechy, sezam, soję/ , kotlet schabowy panierowany  /jajko, gluten/, młode ziemniaki z dodatkiem masła i koperku /mleko/, mizeria z ogórków ze śmietaną, kompot śliwkowy.

PODWIECZOREK: kalafior z wody z masłem i bułką tartą /mleko/ pieczywo chrupkie razowe /gluten, mleko, może zawierać: jaja, orzechy, sezam, soję/ .

 

19 czerwiec  2024  środa

ŚNIADANIE: chleb Dziadka Michała /gluten, może zawierać: jaja mleko, orzechy, sezam, soję/  z masłem /mleko/, szynką wieprzową Wiejską i pomidorem, kawa zbożowa na mleku z dodatkiem cukru /mleko, gluten/.

OBIAD: zupa porowa z włoszczyzną, ziemniakami i zieleniną /seler/, risotto z ryżu parabolicznego z mięsem wieprzowym i sosem pieczarkowym /mleko, gluten/, surówka z białej kapusty z marchewką, jabłkiem, natką pietruszki i z sosem majonezowo-jogurtowym  kompot z wiśni i jabłek.

PODWIECZOREK: deser fantazja z musem z truskawek (wyrób własny) /mleko/, kruche ciasteczka /gluten, jaja, mleko/.

 

20 czerwiec  2024r czwartek 

ŚNIADANIE: chleb wiejski z masłem /gluten, mleko, może zawierać: jaja mleko, orzechy, sezam, soję/, pasta z jaj ze szczypiorkiem /jaja/, kawa zbożowa na mleku z dodatkiem cukru /gluten, mleko/.

OBIAD: rosół drobiowy z warzywami (marchewka, por, pietruszka, seler), makaronem nitki i zieleniną /seler/, potrawka z kurczaka z jarzynami z dodatkiem koperku i śmietany /mleko/, młode ziemniaki z dodatkiem masła /mleko/, sałata zielona ze śmietaną /mleko/, napar z lipy z dodatkiem miodu.

PODWIECZOREK: płatki kukurydziane na mleku. Jabłko.

                                                                                 

21 czerwiec  2024  piątek

ŚNIADANIE:  chleb  razowy z masłem /gluten, mleko, może zawierać: jaja mleko, orzechy, sezam, soję/,                szynką wieprzową Wiejską i ogórkiem, kawa zbożowa na mleku  z dodatkiem cukru /gluten, mleko/.

OBIAD:  zupa jarzynowa z kalafiorem i brukselką z dodatkiem śmietany /mleko, seler/,  paluszki z ryby miruny panierowane w jajku i bułce tartej /ryba, jajko, gluten/, młode ziemniaki z dodatkiem masła /mleko/, surówka z kiszonej kapusty z marchewką, jabłkiem i natką pietruszki z dodatkiem oleju rzepakowego, kompot z czerwonej porzeczki z jabłkiem.

PODWIECZOREK:  biszkopt /jaja, gluten/,  shake mleczny bananowo jagodowy /mleko/, (wyroby własne).

            

 

            

 

INFORMUJEMY, ŻE JADŁOSPIS MOŻE ULEC ZMIANIE Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH

 

 

 

  

  spp2.jpg

 

Spp2 * Przedszzkole nr 2 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Jana Pawła * sanockie * Sadowa * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2