WYJŚCIE DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SANOKU

 


"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - ma i przyjaciela, z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości........"

W miesiącu maju obchodzony jest ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji nasze przedszkolaki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Grzegorza z Sanoka. Podziwiając piękny budynek biblioteki dotarły do czytelni dla dzieci. Uczestniczyły tam w zajęciach przygotowanych przez Panią Asię Kusiak- pracownika biblioteki. Dzieci poznały różne rodzaje książek, historię ich powstawania, sposób obchodzenia się z książkami. Mogły swobodnie obejrzeć zbiory książkowe czytelni. Następnie dzieci z grupy XII wysłuchały zabawnego opowiadania ,,Szczęśliwy płaszcz koziołka”T. Percival, ucząc się przy tym, że warto jest pomagać i odwdzięczać się za doznane dobro. Po wysłuchaniu historii dzieci ,,zaprojektowały” własny płaszczyk dla koziołka, a następnie uczestniczyły w ,, pokazie mody”. Natomiast dzieci z grupy XI wysłuchały bajki pod tytułem "Słoń Elmer", poznały w niej kolorowego słonia, który uratował wyblakłą tęcze użyczając jej swoich kolorów. Doweidziały się, że dzieląc się tym co mamy nic nie tracimy, a właściwie wiele zyskujemy. Następnie wykonały pracę plastyczną - własnego kolorowego słonia. 
Pani Joannie Kusiak serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Grupa XI

 

Grupa XII 

Spp2 * Przedszzkole nr 2 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Jana Pawła * sanockie * Sadowa * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2