ROSNĘ ŚPIEWAJĄCO – Kwiecień 2022

 

„Bo to casa jest Marcello, jest tu mamma, papa, gatto.

A w giardino rosną fiori, latem jemy tu gelato.”.

           

            W kwietniu odwiedziliśmy Włochy. Była to niezwykła przygoda, pełna nowinek, zwłaszcza językowych, kulinarnych oraz muzycznych. Dzieci poznały nową piosenkę pt. „Casa Marcello” (aut. P. Chmurska), która przepleciona została włoskimi słówkami. Dzieciaki miały nie lada frajdę, a opanowanie nowego materiału nie sprawiło im kłopotu. Wspólnie „robiliśmy” włoski makaron w zabawie „Pasta Italiana”, tańczyliśmy taniec „Ciao, ciao!” do rytmu i melodii włoskiej tarantelli. Instrumentacja do fragm. uwertury z opery „Wilhelm Tell” G. Rossiniego była świetną okazją do ćwiczenia koncentracji uwagi, a efekt był dla wszystkich bardzo satysfakcjonujący.

            Młodsze dzieci również zapoznały się z włoskimi ciekawostkami, zwłaszcza pojazdami poruszającymi się po włoskich drogach. Zabawa ,,Ruch uliczny” była doskonałym treningiem oraz nauką zasad ruchu drogowego. W kwietniu przede wszystkim jednak skoncentrowaliśmy się na upragnionej wiośnie i zjawiskach z nią związanych („Polka Italiana” S. Rachmaninow). Dzieci nauczyły się piosenki „Gdy zima już odchodzi” (muz. trad. włoska piosenka: L'inverno se n'è andato słowa polskie P. Chmurska) oraz „Pan Tulipan”(sł. M. Dudzińska, muz. P. Chmurska), szukały wiosennych kwiatów i rozpoznawały ich „brzmienie” w zabawie muzycznej.


        Zresztą zobaczcie Państwo sami. Aktywności zamieszczamy w comiesięcznej galerii.

                                                                           Zapraszamy serdecznie

Gabriela Kiepura

 

Spp2 * Przedszzkole nr 2 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Jana Pawła * sanockie * Sadowa * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2