Wycieczka do Pstrągowej – grupa X

W tym roku zaplanowaliśmy wycieczkę naszych absolwentów do sprawdzonego i malowniczego regionu w powiecie strzyżowskim – wsi Pstrągowa. Miejscem docelowym naszej wyprawy było niezwykłe Ranczo w tej miejscowości. Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na dzień wycieczki: 28 maja 2021r.  W tym dniu wszystkie dzieci z naszej grupy  z dziarską miną stawiły się w przedszkolu (nie wystraszyły się chłodu i deszczowej pogody).

Pierwszą atrakcją była podróż autokarem (niektóre dzieci jechały autokarem po raz pierwszy), przedszkolaki śpiewały piosenki, oglądały krajobraz za oknem, i prowadziły wesołe rozmowy. Z każdą minutą niebo coraz bardziej się rozjaśniało, przestało padać, aż w końcu zrobiła się wspaniała pogoda. Po dotarciu na miejsce nasza przygoda na Ranczu rozpoczęła się od przeprawy przez las i wypatrywania zwierząt. Na pobliskiej polanie wyszły nam na spotkanie sarny, jelonki …barany i owieczki. Następnie, po drugim śniadaniu, pełni sił wybraliśmy się na wieżę widokową, skąd roztaczał się wspaniały widok. Po zejściu, które też było wyzwaniem, czekały na nas lamy i kucyki. Zwierzęta wiedzą, co smaczne i zdrowe - z wielkim apetytem zjadały warzywa, które im serwowały odważne przedszkolaki. Kiedy nakarmiliśmy już zwierzęta, zostaliśmy zaproszeni na przejażdżkę…sankami. Ciągnięci przez traktor, jechaliśmy po okolicy jak na kuligu, śmiejąc się i podziwiając krajobraz. Kolejną niespodzianką dla dzieci były zabawy w „Małpim gaju”. Nasze dzieciaki, sprawnie - jak prawdziwe małpki pokonywały tor przeszkód: przeskakiwały, wspinały się, zwisały na linach, zjeżdżały na zjeżdżalniach. Każdy znalazł swój sposób, aby jak najszybciej przejść kilkakrotnie cały obiekt.

Po harcach w „Małpim gaju” czekał na nas poczęstunek: pyszna grillowana kiełbaska, gorąca herbatka, która smakowała w tym dniu wyjątkowo. Posileni i zregenerowani wybraliśmy się na pomost na stawie, skąd karmiliśmy pstrągi - ryby, które dały nazwę rzece, która przepływa przez okolicę i nazwę miejscowości Pstrągowa.

A na zakończenie jeszcze nieco szaleństw na placu zabaw: huśtawki, zjeżdżalnie, gra w berka…

Zbliżał się czas powrotu do domu… Piosenką podziękowaliśmy za wspaniałą zabawę i ciepłe przyjęcie Pani przewodnik i Panu właścicielowi „Rancza” i ruszyliśmy w drogę powrotną. Szczęśliwie dotarliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas utęsknieni Rodzice.

Dziękujemy wszystkim za zorganizowanie tej wspaniałej przygody.

Zapraszamy na fotorelację.

Małgorzata Szuba

Spp2 * Przedszzkole nr 2 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Jana Pawła * sanockie * Sadowa * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2