Warsztaty plastyczne „Mały artysta”

„Twórczość plastyczna dzieci jest uniwersalnym środkiem służącym do wypowiadania najgłębszych pragnień i przeżyć”(Stanisław Popek).

W dniach 26- 27 lutego grupa VIII i IX uczestniczyła w dwudniowych warsztatach plastycznych „Mały artysta”. Zajęcia rozpoczęły się od wyświetlenia prezentacji multimedialnej dotyczącej malarstwa, która wprowadziła dzieci w tematykę zajęć. Przedszkolaki obejrzały min. obrazy „Dama z łasiczką” Leonarda da Vinci” , „Stańczyk” Jana Matejko, „Słoneczniki” Vincenta Van Gogha”. Następnie dzieci przystąpiły do wykonywania prac plastycznych różnymi technikami. Rozcieranie farb nietypowymi przedmiotami, tworzenie kropek, kresek, plam, wycinanie, stemplowanie to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Jak wielkie było zdziwienie, kiedy okazało się, że łyżka i widelec nie tylko służą do jedzenia ale także do malowania. W trakcie pracy wykorzystano takie techniki jak : rysowanie na podkładzie z farby klejowej, malowanie zagęszczoną farbą, malowanie balonem, malowanie nitką, malowanie na folii, rysowanie na szarym papierze. Wszystkie techniki bardzo podobały się naszym milusińskim. Dzieci wykonywały prace z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem. Efektem ich działań były wspaniałe prace plastyczne, twórcze i ekspresyjne, bardzo kolorowe, które można obejrzeć w „Galerii przedszkolaka” w naszym holu.

Aleksandra Brewczak

 

Spp2 * Przedszzkole nr 2 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Jana Pawła * sanockie * Sadowa * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2