15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, wspaniałe święto celebrujące inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału, tam gdzie nikt się go nie spodziewa. 

Opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach.

Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

W naszej grupie to był również wyjątkowy, twórczy i inspirujący dzień, przepełniony radością i uśmiechem. Już sam wizerunek „kropkowy” dzieci o który postarali się wszyscy rodzice wprowadził nas w pozytywny nastrój. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Przy tej okazji utworzyliśmy piękne DRZEWO TALENTÓW naszych najmłodszych przedszkolaków.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, muchomora, piegusa czy kostki do gry.

Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w licznych zabawach z „kropeczkami” w roli głównej. BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

 

Spp2 * Przedszzkole nr 2 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Jana Pawła * sanockie * Sadowa * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2