„Już zaczęły się wakacje, można biegać, pływać.
Kwitną chabry i akacje, można dokazywać.
Mamo, tato, mamo, tato, już się zbliża lato!”

 

To już czerwiec i nasze ostatnie spotkanie z programem Rosnę Śpiewająco autorstwa
Pauliny Chmurskiej. Mamy wreszcie piękne lato i wspaniałą pogodę, która zachęca nas do zabaw na świeżym powietrzu. Również tematyka zajęć rytmiki w tym miesiącu była iście wakacyjna. Kontynuowaliśmy temat rodziny. Dzieci miały swoje Święto 1 czerwca, a 23 czerwca z okazji Dnia Ojca wszystkie sześciolatki wyśpiewały dla swoich tatusiów muzyczną laurkę.
W takt muzyki A. Vivaldiego pięknie improwizowały walczyka w parach oraz naśladowały „Burzę”. 
Średniaki zastanawiały się nad wyjazdem nad morze, „odwiedziły” afrykańską dżunglę, a także słuchając muzyki C. Debussy’ego imitowały „Grę fal” przy pomocy błękitnej tkaniny. Najmłodsze dzieci cieszyły się faktem, że już się zbliża lato, bawiły się echem rytmicznym oraz aktywnie słuchały muzyki W.A. Mozarta. W naszej comiesięcznej galerii udostępniamy garść kolejnych filmików ze wspólnych czerwcowych działań.

Zapraszamy serdecznie
(linki do piosenek i zabaw umieszczone będą w komentarzu pod filmikami).

Wkrótce upragnione wakacje i czas wypoczynku. Grupy najstarszych Przedszkolaków opuszczają już przedszkolne mury, a za dwa miesiące rozpoczną nowy etap edukacji w szkolnych ławkach. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Dzieciom za wspólny czas, który spędziliśmy razem na zajęciach rytmiki. Mam nadzieję, że przygoda z muzyką będzie Wam towarzyszyć przez całe życie, a nasze zajęcia rytmiczne zachowacie w miłej pamięci. Życzę Wam, kochane Przedszkolaki, dużo radości, uśmiechu oraz sukcesów w szkole. Czas szybko płynie i stajemy się coraz starsi, ale wierzę, że na zawsze duchem i sercem pozostaniecie wspaniałymi dzieciakami, pełnymi energii i entuzjazmu. Powodzenia!

Na koniec żegnając się, życzę wszystkim milusińskim udanego letniego wypoczynku i wielu fascynujących wakacyjnych przygód. 

Do zobaczenia wkrótce.  ♥ ♫♪♫♪  ☺

pani Gabrysia

 

 

Spp2 * Przedszzkole nr 2 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Jana Pawła * sanockie * Sadowa * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2