Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było w korytarzach przedszkolnych wesoły śpiew wychowanków
Andrzejki obchodzone są w Polsce w Wigilię Świętego Andrzeja czyli miedzy 29 a 30 listopada, popularnością w Europie cieszą się już od kilkuset lat. Ze względu na odbywające się wtedy wróżby i zabawy.
Nasze kochane przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach.
„Te pałeczki zręczne są, stukaj nimi prosto w miski dno. A gdy rozlegnie się cichy brzęk - chińskiej porcelany to dźwięk!”. Przez cały listopad na zajęciach rytmiki „podróżowaliśmy” po Chinach.
W piątek 19 listopada dzieci z grupy VIII, IX i X odwiedziły Schronisko dla zwierząt (STOnZ) w Sanoku, w ramach akcji ,, Bliżej Pieska” pod patronatem ,, Bliżej przedszkola”.
W naszym przedszkolu 9 oraz 10 listopada odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne.
We wtorek 2 listopada grupy VIII oraz X wraz z wychowawcami odwiedziły pobliski cmentarz miejski. Przedszkolaki zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i tym samym oddały hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszego kraju.
W ubiegły piątek grupa IX i X obchodziły Dzień Dyni. Tego dnia dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się skąd pochodzi dynia, jak wpływa na zdrowie oraz co można z niej przygotować tj.: pi
„Przyszła jesień a na polu, warzyw moc dojrzałych. Już kapusta w moim domu pomysł mam wspaniały. Raz i dwa, raz i dwa, dziś kapustę kiszę ja”.
„Idzie lasem Pani Jesień I maluje liście w lesie. Te są żółte, te czerwone, A te jeszcze są zielone. Liście piękne, kolorowe Lecą dzieciom wprost na głowę.”

Spp2 * Przedszzkole nr 2 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Jana Pawła * sanockie * Sadowa * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2